03 Μαρτίου 2022

3/3/2022. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΒΟΛΟΣ 2 - 1

Το πρώτο εικοσάλεπτο του αγώνα (αλλά κι όλο το ημίχρονο) κύλησε ισορροπημένο, με δύναμη και ταχύτητα κι απ' τις δυο ομάδες. Το σκορ άνοιξε στο 26'. Έπειτα από τεχνικό συνδυασμό των παιχτών του Ατρόμητου δημιουργήθηκε ένα κενό στην αντίπαλη άμυνα κι ο Ντένιτς, που βρέθηκε μόνος του απέναντι στον τερματοφύλακα, με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Μετά από 11 λεπτά ήρθε η απάντηση του Βόλου. Ο Ρεγκάτεν, εκμεταλευόμενος σέντρα απ' τ' αριστερά του Φεράρι, με καρφωτή κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ισορροπία που προαναφέραμε συνεχίστηκε, μέχρι το 90', όμως, που έγινε κι η διαφορά. Από κόρνερ που εκτέλεσε ο Μουνίθ, ο Κουλούρης με κεφαλιά έδωσε την πολυπόθητη νίκη στον Ατρόμητο (με σκορ 2 - 1).

Το παιχνίδι ήταν στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής κι είχε αναβληθεί.