03 Απριλίου 2021

3/4/2021. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1 - 1

Ο Ατρόμητος συνεχίζει το σερί των άσχημων εμφανίσεων, είτε αγωνίζεται εκτός, είτε ακόμα και εντός έδρας. Σήμερα έφερε ισοπαλία με τον Απόλλωνα 1 - 1 στο Περιστέρι.

Οι δυο ομάδες έπαιξαν προσέχοντας να μην χάσουν. Μπορεί τελικά να μην έχασε καμιά ομάδα, ηττήθηκε όμως κατά κράτος το Ποδόσφαιρο!

Το πρώτο ημίχρονο δεν αντέχει σε καμία κριτική. Το δεύτερο, ωστόσο, ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις. Μέσα σε δυο λεπτά (49' και 50') μπήκαν και τα δυο γκολ. Το σκορ άνοιξε ο Φατιόν για τον Απόλλωνα με ωραίο μακρινό σουτ κι ακολούθησε στο επόμενο λεπτό ο Μανούσος, ο οποίος, ξεφεύγοντας απ' την αμυντική επιτήρηση των φιλοξενούμενων, με σουτ από δύσκολη γωνία ισοφάρισε για τους γηπεδούχους. Από κει και πέρα, ενώ περιμέναμε να δούμε κάτι καλό, επαναλήφθηκε η αθλιότητα του πρώτου μέρους!

Κάθε φορά που βλέπουμε ένα καλό παιχνίδι συνηθίζουμε να λέμε "Συγχαρητήρια!" Όταν όμως βλέπουμε εντελώς το αντίθετο, ποια είναι η αντίστοιχη λέξη;